מה תוכלו לראות בתיאטרון רחוב?

תיאטרון רחוב אולי החל את צעדיו בצורה של אומני רחוב שלומדים את המקצוע בתחילת דרכם, אבל מאז ועד לעצם היום הזה הפעילות של אלה מעשירה את החיים של האנשים על ידי עצירה למופע שיכול להיות של פנטומימה, סלפסטיק, ואפילו של ריקוד. יש מופעי רחוב שהם של פסלים חיים שמאוד נפוצים ברחבי ערי אירופה וגם בישראל (הכירו בלינק), ויש את הקבוצות הללו שמופיעות היכן שתיירים רבים חולפים ומנצלות את היכולת שלהם כדי להכיר מופע ואת עצמם, ובאותה ההזדמנות לקבל כסף על המופע עם מכיל שהם מציבים עבור איסוף של כסף מן הקהל.

אמנות מקסימה לכל דבר

מופעי רחוב הם דבר יוצא דופן שאותו רואים יותר ויותר מתרחש בערים המרכזיות השונות בארץ כולה, ואם הדבר התחיל בתור משהו שמתרחש אך ורק מעבר לים, הרי שנכון להיום הישראלים יכולים ליהנות ממופעי מעין אלה שמתרחשים מידי פעם בפעם להנאת כולם.

כך ניתן ליהנות ממופע תיאטרון ברחוב מבלי לחפש אחר כרטיס פנוי בכלל, והקשר העוד יותר ישיר עם הקהל הופך את החוויה הזו להרבה יותר מעניינת עם תכנים אומנותיים מאוד מגוונים שכוללים כל סוג של מופע אשר בתומו מסתובב אחד השחקנים לאיסוף של כסף מידי העוברים והשבים שמעניקים אותו בצורה סמלית למדי.

רפרטואר שלם ללא עזרים של תאטרון רגיל

ההבדל בין מופע אשר נערך בתיאטרון סגור בתאריך ידוע מראש, לבין כזה אשר נערך ברחוב הפתוח באופן ספונטני הוא הרקע כמובן, ומתוך הרקע הזה ישנם אילוצים טבעיים כמו חוסר האפשרות של החלפת בגדים כפי שקורה בתיאטרון מסודר וחוסר במערכת הגברה, שבדרך כלל אין בה צורך בכלל כי המופע מועבר אל קבוצת עוברים ושבים קטנה.

היופי במופעי תיאטרון רחוב מן הסוג הזה הוא היכולת להעביר מופע שלם עם ציוד בסיסי בלבד, ולשבות את הקהל עד אשר המופע מסתיים ואלה מוחאים כפיים ונותנים את הפידבק על ידי כך. המופע יכול להיות על כל דבר, ואף ללא דיבור בכלל, ויש קבוצות טובות ורבות בארץ שמופיעות באופן ספונטני או בהזמנה.

דילוג לתוכן