טיפוס הרים הפך לתחביב אצלכם? אל תשכחו לעשות ביטוח

עולם הטיפוס הינו עולם מאתגר ומעניין ואין דבר טוב יותר מלצאת לטיול טיפוס הרים, טיול זה ירגיע את יצר ההרפתקנות שלכם לתקופה ארוכה, אך עם זאת צריך לזכור גם את הסיכונים שכרוכים בדבר, אי לכך אל תצאו אף פעם לטיול אתגרי לפני שתעשו ביטוח

לעיתים אנו שומעים על חיפושים רחבי היקף ועל משלחות שיוצאות לאיתור נעדרים ישראלים שנפלו ונעלמו, לפעמים גם פונים אלינו לבקשת סיוע כספי או עזרה בכדי לממן את עלויות החיפושים, האשפוזים או אפילו טיפולים קטנים שיכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים.

כל זאת קורה, משום שהמטייל לא עשה את הביטוח המתאים, בפרט בתחום טיפוס הרים, שהינו ספורט אתגרי מסוכן ובקלות רבה יכול המטפס למעוד ולא בהכרח שיצא עם נזק גדול, אבל גם זה עדיין יקר מדי מכדי לחסוך מעלויות הביטוח.

כידוע, רבים מאתנו נוטים לחשוב, למה לשלם על ביטוח? סתם לזרוק כסף לפח, לי זה לא יקרה. מנתון שפורסם לאחרונה עולה כי כמות האנשים שחושבים כך הם בערך רבע עד שליש מהציבור שיוצא לפעילויות אתגריות, חבל שאנו לא יודעים, שעלויות הביטוח הם קטנות ומזעריות מאוד לעומת ההוצאות הכבדות במקרה של נזק.

אז איך עושים ביטוח לטיפוס הרים?

מבדיקה עם חברות הביטוח עולה שכשאנו מבוטחים בביטוח רגיל, איננו מכוסים על כל פעילות אתגרית כמו טיול משלחות טיפוס לקילימנג'רו וגם כשאנו מטיילים סתם בשטח עם תרמיל על הגב, כך שברור שכשנצא לספורט אתגרי בטיפוס הרים, נצטרך להרחיב את הביטוח.

על כן, לפני שנצא לפעילות אתגרית כזו או אחרת נוודא שיש לנו את תוכנית הביטוח המתאימה על כל פעילות אתגרית.

עלויות הביטוח

עלויות הביטוח מינוריות מאוד, דבר שאינו ידוע כל כך בציבור, ומשום כך אנשים נרתעים מאוד לעשות ביטוח, אבל כל זה לא שווה אם יקרה לנו נזק, ולו הקטן ביותר.

לעומת זאת כשאנו מבוטחים גם על טיפוס הרים, גם אם נחטוף את שבר הכי קטן ביד או ברגל או איזו מכה קטנה בשיניים גם על זה נהיה מבוטחים.

זכרו! אל תצאו לטיפוס הרים מבלי לעשות ביטוח.

אולי יעניין אתכם גם: טיול גלישה בואדי פייד

דילוג לתוכן