מתכנים טיול עצמאי למרוקו? למרוקו יש הרבה מה להציע לתיירים המעוניינים לחקור תרבויות שונות ולראות כמה מהנופים היפים ביותר.

העיר האדומה

מרוקו היא מדינה בצפון אפריקה הידועה באתרי התיירות שלה. אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר במרוקו הוא העיר מרקש, אשר כונתה "העיר האדומה" בגלל המבנים האדומים שבה. אתרי התיירות הנוספים שאסור לפספס במרוקו כוללים את הערים רבאט, קזבלנקה העתיקה, טנג'יר ומרקש. 

מסגד חסן השני

מסגד בקזבלנקה, מרוקו, תוכנן על ידי מישל פינסו. זהו המסגד הגדול באפריקה, השני בגודלו בעולם, ואחד מבנייני הדת הגבוהים בעולם. גובה הצריח 210 מטר וניתן לראות אותו ממרחק של 20 ק"מ ביום בהיר.

הוא תוכנן על ידי מי שתכנן גם את בניין הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת המלך עבדול עזיז, והבנייה החלה ב-31 במרץ 1986. הפרויקט הושלם ב-16 באוקטובר 1993 בעלות של 2 מיליארד דולר והוא יכול להכיל למעלה מ-25,000 מתפללים. 

הוא נבנה כדי להחליף מסגד קטן יותר באותו מקום שנהרס בשריפה ב-1993, וכדי לשמש סמל למחויבותה של מרוקו לאיסלאם. החצר משתרעת על 11 דונם.

ארמון באהיה 

הארמון נבנה בשנת 1847 וכיום מהווה אטרקציה תיירותית. הארמון הוא דוגמה יפה לארכיטקטורה המורית עם כיפות הזהב והעיצובים המורכבים שלה. זה ארמון מלכותי במרקש, מרוקו, ממוקם בצד המערבי של העיר, ליד ארמון אל באדי. הארמון נבנה במאה ה-19 על ידי הסולטן מולאי עבד אל-רחמן. הבניין עוצב בשילוב של סגנונות מרוקאי ואירופאי, והוא הוגדר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. הארמון נבנה על אתר עצום שהיה גן ובוסתן של קודמו של הסולטן, מולאי עבד אל-רחמן. הבנייה החלה ב-1791 והסתיימה ב-1847, עם עיכובים רבים בדרך. 

שווה לקרוא גם על  טיול פרטי לקוסטה ריקה >>>