רתמה לסנפלינג – למה היא בעצם משמשת?

אנשים המכורים לסנפלינג ואקסטרים, משקיעים לא פעם בציוד לצורך גלישה.

לא כולם יודעים אך הציוד של הסנפלינג הינו ציוד שחייב להיות ציוד בטיחותי ואיכותי כי רק כך הוא יכול לתת מענה לגולשים.

אחד המוצרים החשובים ביותר זוהי הרתמה לסנפלינג. הרתמה משמשת כאביזר המבטיח את בטיחותו של הגולש והוא גם משמש כאביזר אשר מונע החלקה.

ישנה הרתמה העשויה עם ריפוד וישנה הרתמה שהיא ללא ריפוד. חשוב לדעת כי לכל מקרה יש צורך ברתמה מסוג אחר. יש את המקומות אשר בהם תהיה ההמלצה לעשות שימוש ברתמה מרופדת ויש את אלו שם עדיף יהיה לעשות שימוש ברתמה ללא ריפוד.

רתמות טיפוס מרופדות

מומלץ מאוד כי רתמת הטיפוס תהיה רתמה מרופדת. היות ופעולת הטיפוס הינה פעולה ארוכה וממושכת יותר והיא אורכת יותר זמן מאשר פעולת הגלישה. הפעולה עשויה לארוך לעיתים שעות ארוכות או אפילו יום שלם. מלבד זאת רתמת הטיפוס מעניקה הגנה עבור המטפס היות ולא פעם המטפס נופל והודות לריפוד הנפילה מרוככת יותר וכך נמנעים פציעות או כאבים מיותרים מלבד זאת הודות לריפוד הטיפוס הופך להיות הרבה יותר נוח וקל.

מתאימים את רתמת הטיפוס למטפס

חשוב מאוד כי יתאימו את רתמת הטיפוס למטפס, הן מבחינת הגודל של הרתמה והן מבחינת המידה האישית שלו וזאת על מנת לאפשר למטפס את פעולת הטיפוס בצורה הכי נוחה.

רתמות לאנשים המבצעים עבודות גובה

כיום מקובל מאוד לבצע עבודות בגובה בעזרת סנפלינג. במקום לגייס ציוד כבד של מנופים או של פיגומים, נעשה שימוש בעזרת ציוד סנפלינג כאשר הודות לציוד זה ניתן להוריד את העובד אל הנקודה המדויקת שם נדרשת הפעולה.

הציוד של הסנפלינג חוסך את כל ההיערכות הכולל את הציוד הכבד כאשר הודות לו מתבצעות העבודות בצורה ממוקדת ומדויקת. ברור כי עבודות בגובה הן לא כמו גלישה מהירה מלמעלה למטה ונדרשת שמירה גבוהה על רמת הבטיחות כמו גם על הנוחיות של הגולש.

בעזרת רתמת הגלישה אכן ניתן ליהנות מבטיחות מלאה ומנוחיות בעבודה.

דילוג לתוכן